Napravljene poruke na forumu
-
AutorČlanci
-
Marel
UčesnikA od 30.06. dostupan je i Red Hat 6 beta 2
Marel
UčesnikAko mene pitate, postoji jedna prosta poslovica: sto je brzo to je i kuso. Ali to ne znaci da ne treba raditi azuriranje paketa kojim se ispravljaju bagovi, jer ukoliko postoji neki bezbednosni propust, neki virusi/hakeri mogu da upadnu u racunar. Trenutno Linux nije mnogo ugrozen, ali u principu to vazi, a i ne verujem da ce to stanje vecno da traje.
Ako trebaju neke nove mogucnosti koje pruza neka nova verzija programa, onda bi moj saveti bio da se predje na novu verziju tog programa, a ako treba i celog sistema.
Marel
UčesnikOd pocetka (2002) koristim Gnome, ali u poslednje vreme se cini da se Gnome udaljava od open source filozofije, a najvise mi smeta nedostatak nekih kolona pri biranju fajlova i nedostatak nekih opcija za konfigurisanje, tako da nameravam da predjem na KDE. KDE mi je i lepsi na izgled.
Marel
UčesnikMoja greska, ima ta opcija, samo sto je stavljena pod CD copy.
18. decembra 2009. u 2:25 pm kao odgovor na: Odg: Odnos Ubuntu-a prema idejama slobode i humanosti #82448Marel
UčesnikBio to Gnome ili Ubuntu (verujem na12), ne radi se o user-friendly već o slobodi izbora.
Marel
UčesnikŠto se tiče K3B, interesantno da nema opciju da snima u .iso, s obzirom da koristi mkisofs (genisoimage) za formiranje ISO slike i trivijalno je umesto prosleđivanja na CD rezač proslediti je u fajl na hdd-u.
EDIT
http://srbijaubuntu.wordpress.com/2009/12/10/nerolinux-vs-k3b-104/
u vezi multisessiona , k3b je samo frontend da li je na distribuciji wodim ili cdrecord i da li je bio multisession dvd
jer on se reže kao growisofs pomoću dvd-rw toolsa 😀takođe ako se mešaju programi kojima se pravi multisess i to je mogući uzrok ???
generalno ako je multisess započet sa nerom bolje da se završi sa nerom 😉
e ,čovek pogledaj onu skriptu koja mountuje na starim uređajima u tips and tricks 😀 😀
Marel
UčesnikAko neko među tim ljudima radi to zbog ideje, a ne nekog materijalnog interesa, to je RMS. Sve druge možda plaće Novell, Red Hat, Oracle, IBM, Intel ili neka druga kompanija (nije isključeno ni M$), a čitajući njegove izjave, uvek mi je ulivao najviše poverenja.
U poslednje vreme mi je sumnjivo zašto neke stvari jednostavno ne rade, fali neka korisna opcija itd, a potpuno je očigledno da programerski to mora biti trivijalno. Ja bih to rešio, ali me nervira da to ponavljam svaki put kad izađe nova verzija. Zašto da napravim da radi, ko bi onda platio Red Hat-u za njihovu podršku na nivou izvornog koda…
P.S. ne mislim bukvalno na sebe, već se stavljam u poziciju nekog manje moralnog “razvijača”.
Marel
UčesnikStvarno u situaciji kad su komercijalna ERP rešenja ekstremno skupa, nameće se ideja da se iskoriste open source rešenja, koja baš zato što su open source mogu da se prilagode našim zakonima, a i konkretnim firmama.
Inače, videh juče na Wikipedia sajtu da je neto profit M$-a 14 milijardi dolara godišnje. Eto država sad štiti zakon, ali posledica je da se uzme siromašnima da bi se dalo bogatima.
8. decembra 2009. u 7:00 pm kao odgovor na: Deljenje foldera između Debian mašina i virtuelizovanog Windows XP #81760Marel
UčesnikEvo upravo rešio problem tako što sam napravio korisnika guest na Linux mašinama i isto ga dodao u Sambu.
Dakle
# useradd guest
# smbpasswd -a guestKad vas Windows pita za user/pass, unesete guest i lozinku koju ste izabrali i štiklirati da zapamti.
Marel
UčesnikDa Risk, to je rešenje O0 . Prevideo sam da je to zaseban X server, pa treba da se ponovo podesi xhost.
Ali imam još jedan problem. Ako je korisnik prijavljen na normalan X server, ne mogu da se prijavim preko mreže na istog korisnika, tj. ne može da se podigne Gnome na obe sesije. KDE radi, ali meni je Gnome dobro podešen, pa bih ako je moguće da osposobim njega za VNC. Sa tightvnc-om je koliko se sećam to radilo bez problema, ali sam morao da stavim vnc4, jer sam imao problema sa tastaturom, tj tasteri su skroz ispretumbani, a nije zanemarljiv ni dobitak u brzini preko spore konekcije (Internet). Tako da ne bi bilo loše neka mala pomoć i oko toga.
Pozdrav.
-
AutorČlanci