Početak › Forumi › Linukso veb sajt › Pričaonica › Zasto je linux bolji
- This topic has 65 odgovora, 24 glasa, and was last updated 18 years, 1 month ranije by
burga.
-
AutorČlanci
-
16. decembar 2006. u 7:30 am #8159
laikexpert
UčesnikGoranSTX
Za one koji nisu IT profesionalci,
a zele da uporede Windows vs Linux neka skoknu:http://www.whylinuxisbetter.net/index_ser.php
P.S.
Sve pohvale, sa moje strane za GoranSTX
koji je preveo sve ovo na domaci jezik.
laikexpertO0
16. decembar 2006. u 9:48 am #50688tomaja
Glavni majstorInteresantno i slikovito za potencijalne korisnike Linux-a. Bravo za trud oko prevoda O0
linux4life
16. decembar 2006. u 3:34 pm #50689BRANKKO
ModeratorIzuzetna stranica!
Sa svaku pohvalu O0
Skoro me drug (mladji kolega iz gimn. koji je inace odlican programer u c-u) pita da mu nabrojjim ukratko, zasto bi presao na Linux, a ja se pogubio u hvalisanju 🙂 sada imam lepo da mu (njemu i svima ostalima) dam link gde moze sve lepo da upordi i sam zakljuci, zasto je dobar 😉
p0z
16. decembar 2006. u 6:13 pm #50690GoranSTX
UčesnikDrago mi je da vam se svidja…
Nisam hteo da se ovo obznanjuje dok sve ne bude gotovo, al’ eto, laikexpert me je preduhitrio.
Inace, lik koji odrzava sajt u zadnje vreme nije dostupan i neke od prevedenih stranica nisu upload-ovane.
Takodje, dogovorio sam sa njim da se postavi i cirilicna verzija, ali za to ce mi trebati pomoc Linuxo fondacije 🙂
Koliko sam uspeo da pohvatam postoji skripta za prebacivanje iz latinice u cirilicu i obrnuto pa kad sve bude gotovo javicu se da to zavrsimo.16. decembar 2006. u 6:39 pm #50691kmilos
Učesnik@GoranSTX
Mali predlog: za buduće tekstove bi bilo mnogo lakše da odmah pišeš na ćirilici (makar lokalnu ćiriličnu veziju ni ne objavio) jer je skripta za prebacivanje na latinicu trivijalna (i postoji već dosta takvih programa [1]), dok obrnuto nije baš tako jednostavno, raspravljali smo već nadugo o tome ovde pre par meseci oko prevod OOo dokumentacije.Takođe bih dao prednost međunarodno priznatim oznakama za jezik i ostale stvari kad god je moguće, npr. “sr” (ili “sr-Cyrl”) umesto “ser” za ćirilicu, a “sr-Latn” za latinicu.
Inače lep prevod, samo nastavi!
[1] npr. c2l iz paketa vucko, recode-sr-latin u novijim gettext verzijama, ima još sličnih na nasepismo.net…
16. decembar 2006. u 6:54 pm #50692GoranSTX
UčesnikStvar je u tome sto nisam bas vican prevodima…
Slucajno sam nabasao na ovaj sajt, svideo mi se, kontaktirao sam autora i krenuo sa prevodjenjem.
Protiv cirilice stvarno nemam nista i znam je vrlo dobro, ali koristim latinicu (born and raised in Croatia – Zagreb) pa sam instinktivno krenuo da radim, a posle se setio da bi bilo lepo imati i cirilicnu verziju.U svakom slucaju text-a nema mnogo pa nece biti problem da se malo manuelno intervenise?
18. decembar 2006. u 1:00 am #50693BRANKKO
ModeratorAko trebaš pomoć oko ćirilice, javi, tu smo O0
18. decembar 2006. u 7:41 am #50694urosevic
UčesnikI pre nego što krenete ručno da to konvertujete u ćirilicu, pogledajte http://freshmeat.net/projects/oootranslit
18. decembar 2006. u 7:47 am #50695tomaja
Glavni majstorYes, that’s the right thing 🙂
Zaista koristan marko za OO, u mnogome olakšava svakodnevan rad. Ja pokušavam da u mojoj firmi što više ljudi uputima na slobodne i besplatne alternative a jedna od najkvalitetnijih je upravo OpenOffice.org . Običnim smrtnicima koji rade po kancelarijama je on i više nego što će im u životu zatrebati. Jedina stvar koja će im još zatrebati je upravo ootranslit.linux4life
18. decembar 2006. u 2:52 pm #50696jovir
UčesnikJa pokušavam da u mojoj firmi što više ljudi uputima na slobodne i besplatne alternative a jedna od najkvalitetnijih je upravo OpenOffice.org . Običnim smrtnicima koji rade po kancelarijama je on i više nego što će im u životu zatrebati. Jedina stvar koja će im još zatrebati je upravo ootranslit.
Takođe.
Negde od januara do aprila sam održao vrlo uspešan kurs za, između ostalog , OpenOffice (Writer i Calc). Sticajem okolnosti bio sam prinuđen da ga detaljno proučim, jerbo, jelte, trebalo je održati nivo predavanja. Polaznici su bili zaposleni u firmi gde radim, njih 24.-oro, uglavnom apsolutni početnici.
Rezultat je fenomenalan, te ljude nama šanse neko da ubedi da počnu sa Wordom ili Excelom…ps. Bio sam u neprilici pre neki dan. Trebalo je nešto kompleksnije odraditi u Wordu na prijateljevom rečunaru i nisam sa snašao, nije imao OpenOffice… 😉 😉 😉
-
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.