Направљене поруке на форуму
-
АуторЧланци
-
29. јул 2008. у 8:23 am као одговор на: Odg: Ratel i BIA uvode kontrolu korisnika internet usluga #71411slipУчесник
Znam da mi necete verovati ali mi se kao drustvo josh nismo pomakli od Titovog rezima. Tako da na naloge od suda mozete da zaboravite.
Vidite, mi se josh uvek plasimo policije umesto zakona a trebalo bi obratno. Cinjenica je da mi Srbi, volimo da dominiramo. http://dhost.info/lazu/download/indexovci/032%20-%20Indexovci%20-%20Sex%20Dominacija%202.mp3
😀 😀 😀Slip
slipУчесникJava bi bila mozda savrshena. Multiplatform software 😀
Upravo pregledam CGI verziju programa u potrazi za vec upotrebljenim reshenjima. Cim neshto iskopam javljam 😀 Nadam se do sutra cu imati neshto konkretnoSlip
slipУчесникslipУчесникS druge strane, iako je lepo to što se nudiš da nešto uradiš, mislim da nije baš svrsishodno — ko će da održava to posle, kad tebi lično takav program i ne treba? Vreme raspoloživo za čukanje kôda najbolje je iskoristiti na projektima od ličnog interesa.
Ovde se slazem sa Caslavom. Ako volish streljastvo onda ce cela prica imati mnogo vise smisla. Cinjenica je, s druge strane, da na trzistu nema slobodnih programa ovog tipa. Licno sam koristio saballistic i veoma sam zadovoljan preciznoscu informacija koje izbacuje. Moje misljenje je da je bolji od mnogih za koje treba izdvojiti 50 pa i vise dolara. Zbog toga sam i mislio da bi bilo lepo uraditi GUI za ovaj program. Ocigledno je mnogo teze nego sto sam mislio.
slipУчесникHvala ti za pomoc RiSK!
Krenucu od pocetka.
Prva strana :
1. Unit system (u kom sistemu mera ce se prikazivati rezultati, sto se mene tice moze da stoji samo metri)
2. Drag model (po defaultu je G1 i zapravo je zavisna od Balistickog koeficijenta tj.sposobnosti metka da se odupre otporu vazduha) Najcesce je ova vrednost G1 ali pojedini proizvodjaci mogu precizirati G5 ili G7 recimo.
3. Maximum fight Time (s) – vreme leta zrna od strelca dok ne padne na zemlju
4.Integration Points per second — ovo ne znam sta bi trebalo da bude ali verujem da se radi o konstantiDruga strana:
a. Select Bullet – Baza podataka za razlicita zrna ; prva kolona govori o kom precniku (izrazenim u inchima) zrna se radi. Tako je prvi u redu Bergerovo MEF zrno precnika 0.172″, tezine 18 grejna –> 1gr = 64.7 miligrama, sa Balistickim koeficijentom od 0.1. Sto je koeficijent veci to se bolje odupire vazduhu.
b. Modify Parameters – razna dodatna podesavanja
-Ballistic Coefficient – promena koeficijenta
-Bullet weight – promena tezine zrna
-Wind velocity – jacina vetra pod pretpostavkom da duva pod uglom od 90 stepeni u odnosu na uzduznu osu zrna. Kasnije u tabeli ce nam program pokazati koliko se zrno pomeri levo tj. desno na svim udaljenostima pod navedenom brzinom vetra. Znaci, radi se o otklonu zrna.
-Muzzle Velocity – brzina zrna na ustima cevi tj. brzina zrna pri izlasku iz cevi.
-Bore sight distance – ovo uvek treba da bude 0
-Zero distance – daljina na kojoj je oruzje upucano , najcesce 100 metara ali moze i bilo koja druga vrednost.
-Ugao pod kojim se izvodi gadjanje (najcesce nula ali moze i bilo koji drugi ugao, sve do 20 stepeni ne pretstavlja veliki problem ukoliko se gadjanje ne vrsi na velikim udaljenostima)
-Starting range – daljina od koje pocinje racunanje pada zrna
-Ending range – do koje daljine mislimo da napravimo tabelu (neko 500 metara neko 1000 😀 )
-Step size – ako recimo stavimo 50, onda ce nam tabela pokazivati pad zrna na svakih 50 metara do “ending range”2. Compute trajectory – izrada tabele
Dalje u opcijama imamo:
Calculate B.C – tj. izracunavanje Balistickog koeficijenta.
-Initial range (neko moze staviti 0 ili do 2-3 metra ali u principu 0)
-Initial speed pocetna brzina
-Final range – ciljna daljina
-Final velocity – brzina na ciljnoj daljiniLicno bih izbacio Bazu podataka (boje je staviti kao poseban fajl), tako da se parametri unose rucno. Nekome to moze izgledati teza varijanta ali u 99% slucajeva se parametri unose rucno tako da potreba za bazom podataka moze biti samo u informativnom obliku.
Takodje mozes pogledati ovde : http://www.eskimo.com/~jbm/calculations/traj_card/traj_card.html
za primer kako radi web-based program za izracunavanje.
Znam da ces imati puno pitanja. Bicu tu da na njih odgovorim.slipУчесникMudro zbori nema sta 😀
Slip
slipУчесникRadi se o ovom programu
http://www.ibiblio.org/pub/linux/apps/misc/saballistics-1.3.2.tar.gz
Radi se o kalkulatoru pada zrna za one koji vole streljastvo. Zanimalo me je da li postoji neko jednostavno i brzo resenje da ovaj program dobije GUI podrsku. Za Windows ovakvih programa ima vec dosta ali za Linux samo je ovaj “ziv” ali nema GUI, sto je poprilicna glupost.
HvalaslipУчесникHvala za pomoc. E sad me zanima koji program da koristim da to sve uradim. Treba mi nesto jednostavno!
slipУчесникLinus je pogodio centar, uostalom kao i uvek.
Slip
slipУчесникha ha ha Gusteru!!!!!!!
Slip
-
АуторЧланци