Napravljene poruke na forumu
-
AutorČlanci
-
potajaco
Učesnike ovako ….
u pitanju je suse .. da bas taj iz tvog avatara 🙂a za drugi odgovor .. pa mislim da sam sve dobro upisao .. ako treba okacicu svoj xorg.conf pa da vidite kako izgleda ..
pozdrav
potajaco
Učesnikako ti javlja da je connection timeout onda ti vjerovatno nije dobro podesen eth0.
vidi kako je u windowsu namjestena mrezna, tj. koji IP stoji na njoj .. morao bi da bude neki iz opsega 192.168.xxx.xxx pa taj dodjeli u linuxu sa komandom “ifconfig eth0 192.168.xxx.xxx”
onda probaj da startujes pppoe…
pozdravpotajaco
Učesnikvec sam odgovorio na jedno pitanje vezano za ppp konekciju, mislim da bi ti mogao pokusati da tako sredis svoj problem …
skini ovaj patch http://www.roaringpenguin.com/penguin/open_source_rp-pppoe.phppise ti u manualu kako se instalira … samo udjes u direktorij gde si raspakovao fajl i kucas ./go … to ce pokrenuti scriptu i trazice ti da odgovoris na par pitanja … nakon toga konekciju startujes sa pppoe-start a gasis sa pppoe-stop
potajaco
Učesnikprva stvar … moras da skines rpppoe patch koji mozes naci na ovoj adresi :
http://www.roaringpenguin.com/penguin/open_source_rp-pppoe.phpkada skines taj fajl, raspakuj ga i udji u direktorij gde si smestio raspakovane fajlove
kucaj ./go …. to bi trebalo da pokrene proces “instalacije” ….
ako ne moze tako onda probaj sa pppoe-setup
kada se startuje ta scripta trazice ti da uneses odredjene podatke koji su potrebni da bi se tvoja konekcija ostvarila … to je uglavnom sve
konekciju startujes sa pppoe-start i pppoe-stop
ovako sam ja radio i sredio sam stvar … ako nesto nije jasno pitajpotajaco
Učesnikhm, e ovako …
kompajlirao sam valknut iz source paketa i znaci uspjesno ga dignem, ne prijavi nikakve greske ..
kad se konektujem na neki hub i pocnem da skidam neki fajl odmah ga stavi na listiu cekanja ..
pogledam da li ima slobodnih slotova i ima … u cemu je problem?
kako treba postaviti ono active i passive mode?potajaco
Učesnikprobao sam svasta ….. Mandrake, Slackware, Debian, Ubuntu, Fedoru Core, Suse i jedno vreme se zadrzao na Susetu …. trenutno imam Suse, Slack i FreeBSD …..
imam u planu da probam i Gentoo pa cu onda da se odlucimpotajaco
Učesniksve zavis sa koje strane posmatras ….. moja neka ideja je da ce se trenutne platforme uskoro opredeliti za jedan pravac i raditi na njegovom usavrsavnju ……
kao sto si ti dao primjer … win ce se opredjeliti za igre ….. linux za net a mac ce se vec naci negde 🙂 velika je konkurencija … nesto mora da se mjenja da nebi doslo do kolapsapotajaco
Učesniki ja sam imao slican problem …..
dovoljno je u xorg.conf naci koje su ponudjene rezolucije i dodati npr. 1024×768 i naci horiz sync i vert refresh od svog monitora i unjeti vrednosti …. posle toga sve sljaka super 🙂potajaco
Učesnikmeni na nekim distribucijama radi super (suse, slack, mandriva, red hat) dok sam se sa nekima mnogo zezao dok nisam sredio 3d i povecao rezoluciju sa 640×480 (ubuntu, debian)
sve u svemu moze se srediti 🙂
potajaco
Učesnike sada … mozda ce ispasti da trazim previse (jeste tako) ali da li bi mi mogao malo bolje to objasniti :
skinuo sam ova tri paketa , valjda sam potrefio prave : (koristim suse)
dclib-devel-0.3.7-1.i586.SuSE-9.0.rpm
dclib-0.3.7-1.i586.SuSe-9.0.rpm
valknut-0.3.7-1.i586.SuSE-9.0.rpminstalirao sam ih preko yasta ali nigde nista …… 🙂
sta sada? gde gresim?
pozdrav
-
AutorČlanci