potajaco

Napravljene poruke na forumu

Gledanje 1 članaka - 1 do 10 (od 16 ukupno)
  • Autor
    Članci
  • kao odgovor na: rezolucija????? #40018
    potajaco
    Učesnik

    e ovako ….
    u pitanju je suse .. da bas taj iz tvog avatara 🙂

    a za drugi odgovor .. pa mislim da sam sve dobro upisao .. ako treba okacicu svoj xorg.conf pa da vidite kako izgleda ..

    pozdrav

    kao odgovor na: Na internet preko LAN-a #39724
    potajaco
    Učesnik

    ako ti javlja da je connection timeout onda ti vjerovatno nije dobro podesen eth0.
    vidi kako je u windowsu namjestena mrezna, tj. koji IP stoji na njoj .. morao bi da bude neki iz opsega 192.168.xxx.xxx pa taj dodjeli u linuxu sa komandom “ifconfig eth0 192.168.xxx.xxx”
    onda probaj da startujes pppoe…
    pozdrav

    kao odgovor na: Na internet preko LAN-a #39719
    potajaco
    Učesnik

    vec sam odgovorio na jedno pitanje vezano za ppp konekciju, mislim da bi ti mogao pokusati da tako sredis svoj problem …
    skini ovaj patch http://www.roaringpenguin.com/penguin/open_source_rp-pppoe.php

    pise ti u manualu kako se instalira … samo udjes u direktorij gde si raspakovao fajl i kucas ./go … to ce pokrenuti scriptu i trazice ti da odgovoris na par pitanja … nakon toga konekciju startujes sa pppoe-start a gasis sa pppoe-stop

    kao odgovor na: mandriva i pppoe problem #39449
    potajaco
    Učesnik

    prva stvar … moras da skines rpppoe patch koji mozes naci na ovoj adresi :
    http://www.roaringpenguin.com/penguin/open_source_rp-pppoe.php

    kada skines taj fajl, raspakuj ga i udji u direktorij gde si smestio raspakovane fajlove
    kucaj ./go …. to bi trebalo da pokrene proces “instalacije” ….
    ako ne moze tako onda probaj sa pppoe-setup
    kada se startuje ta scripta trazice ti da uneses odredjene podatke koji su potrebni da bi se tvoja konekcija ostvarila … to je uglavnom sve
    konekciju startujes sa pppoe-start i pppoe-stop
    ovako sam ja radio i sredio sam stvar … ako nesto nije jasno pitaj

    kao odgovor na: dc++ hubovi i linux #39383
    potajaco
    Učesnik

    hm, e ovako …
    kompajlirao sam valknut iz source paketa i znaci uspjesno ga dignem, ne prijavi nikakve greske ..
    kad se konektujem na neki hub i pocnem da skidam neki fajl odmah ga stavi na listiu cekanja ..
    pogledam da li ima slobodnih slotova i ima … u cemu je problem?
    kako treba postaviti ono active i passive mode?

    kao odgovor na: Koj OS koristite #33343
    potajaco
    Učesnik

    probao sam svasta ….. Mandrake, Slackware, Debian, Ubuntu, Fedoru Core, Suse i jedno vreme se zadrzao na Susetu …. trenutno imam Suse, Slack i FreeBSD …..
    imam u planu da probam i Gentoo pa cu onda da se odlucim

    kao odgovor na: Reverse Engineering #39132
    potajaco
    Učesnik

    sve zavis sa koje strane posmatras ….. moja neka ideja je da ce se trenutne platforme uskoro opredeliti za jedan pravac i raditi na njegovom usavrsavnju ……
    kao sto si ti dao primjer … win ce se opredjeliti za igre ….. linux za net a mac ce se vec naci negde 🙂 velika je konkurencija … nesto mora da se mjenja da nebi doslo do kolapsa

    kao odgovor na: Instalacija Debiana #39396
    potajaco
    Učesnik

    i ja sam imao slican problem …..
    dovoljno je u xorg.conf naci koje su ponudjene rezolucije i dodati npr. 1024×768 i naci horiz sync i vert refresh od svog monitora i unjeti vrednosti …. posle toga sve sljaka super 🙂

    kao odgovor na: Laptop sa inteleovom grafickom #39413
    potajaco
    Učesnik

    meni na nekim distribucijama radi super (suse, slack, mandriva, red hat) dok sam se sa nekima mnogo zezao dok nisam sredio 3d i povecao rezoluciju sa 640×480 (ubuntu, debian)

    sve u svemu moze se srediti 🙂

    kao odgovor na: dc++ hubovi i linux #39380
    potajaco
    Učesnik

    e sada … mozda ce ispasti da trazim previse (jeste tako) ali da li bi mi mogao malo bolje to objasniti :

    skinuo sam ova tri paketa , valjda sam potrefio prave : (koristim suse)

    dclib-devel-0.3.7-1.i586.SuSE-9.0.rpm
    dclib-0.3.7-1.i586.SuSe-9.0.rpm
    valknut-0.3.7-1.i586.SuSE-9.0.rpm

    instalirao sam ih preko yasta ali nigde nista …… 🙂

    sta sada? gde gresim?

    pozdrav

Gledanje 1 članaka - 1 do 10 (od 16 ukupno)