Napravljene poruke na forumu
-
AutorČlanci
-
GreenDay
Učesnikgaim, sad pidgin, na oba sistema.
ume ponekad da se zabode sa msn-om (u smisli da mi vraca poruke) ali to nije toliko cesto.
GreenDay
Učesnikako ti je poznato objektno programiranje neces imati problem sa javom.
ako ti treba gui, a mrzi te da kucas (:)) isprobaj netbeans.
stvarno je dobar, ja ga koristim (za faks, ali staces). ima odlucan gui builder, mozes da ukljucis javadoc, debugger, odlicnu podrsku sa sve javine stvari (npr jsp, servlete)…
vidim da ima pluginova poput profiler-a itd itdpostoji i eclipse, koji je takodje veoma dobar (ima previse pluginova za bukvalno bilo sta).
GreenDay
Učesnikcao,
ako ne zelis previse da se igras oko podesavanja php-a, odnosno ako oces samo da radis u samom php-u preporucujem ti xampp.nalazi se na adresi: http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html.
u njemu vrlo lako prebacujes sa php5 na 4 i obrnuto.GreenDay
Učesnikverovatno hardkor linuxasi ne vole ovakve stvari, ali meni je ovo fenomenalno.
odusevio sam se kada sam prvi put video.
ok, znam ja da instaliram bilo koji linux i da namestim sve sto mi treba za rad, ali ova ideja da bilo koji korisnik racunara (znaci obican korisnik, bez poznavanja pojmova kernela, kompajliranja…) moze da instalira linux je fenomenalna.takodje ubuntu ima i plus kod mene sa 7.04 zbog jednostavnog instaliranja drajvera i podrske za kodeke.
sto mi rece drugar “sta ce meni drugi sistem kad mi treba vremena da ga namestim da mi pusti pesmu”…
GreenDay
Učesnikima ovde java programera, daj neke inside informacije 🙂
nemam puno vremena (imam 4 ispita do kraja, pa se trudim da ih zavrsim), ali tu i tamo mozda mogu verovatno da pomognem.
GreenDay
UčesnikU slucaju da se vrse neka proracunavanja – na primer potrebno nam je da izracunamo f(x) * g(x), program koji redom racuna f(x), pa g(x) pa ih mnozi ce raditi malkice brze nego program koji pravi posebne niti za f(x) i g(x), pa kad se obe zavrse mnozi rezultate.
fala bogu 🙂
GreenDay
Učesnikja cu ici sa par kolega sa faksa sigurno, ako se ulaz ne placa, ili ako je nesto malo para 🙂
dal ce mozda da dele fedore 🙂
GreenDay
Učesniknemam pojma kako su implementirane niti u javi kod linuxa… niti bilo gde druge.
ali kao sto sam rekao, zavisi dosta od programera, za one koje su kvazi paralelne moze da bude dosta pobolsjanja od sekvencijalnog izvrsavanja.al necu da tupim, posto ne znam kako su implementirane niti, znam samo teorijski 🙂
GreenDay
Učesnik@civan: gresis. da su threadovi procesi bilo bi tacno. ali ovako, niti realno mogu da ubrazaju rad, mada to previse zavisi od samog programera kako to odradi.
GreenDay
UčesnikOvako,
Da li je tehnički moguće, sa do sada pomenutim slobodnim softverom (Bluefish, Nvu, GIMP, Inkscape…), da se napravi dobar web sajt, kako po dizajnu tako i po formatiranju (kodu), koji je isto onoliko dobar kao i web sajt koji je rađen neslobodnim softverom (Dreamweaver, Photoshop, Corel…), a da oba sajta imaju istu namenu? Flash projekte ne računajte.
Da, ili Ne? 🙂
Da 🙂
-
AutorČlanci