Početak › Forumi › Linuks distribucije › Mandriva › Hardver › Koju grafičku karticu uzeti?
- This topic has 61 odgovor, 26 glasova, and was last updated 19 years, 7 months ranije by
li.
-
AutorČlanci
-
11. avgust 2005. u 10:24 am #32070
Nitro
UčesnikJa sam uzeo Leadteka 6200 (punokrvnog, ne onaj sa 64bita) i otkljucavaju mu se pajpovi i postaje 6600. Takodje dobro sam ga naklokovao i ide 570/750 a default je 300/500 😈 Karta je stvarno za preporuku, ali ces je tesko naci sada.
Trebao bih uskoro da menjam grafičku, pa sam razmišljao o pasivnom hlađenju. Kuleri na grafičkim su mi uvek pravili problem, zaglave, uspore stanu…
Kakva su iskustva sa pasivnim hlađenjem na grafičkim karticama?Imas u MB softu ThermalTake pasivni kuler za 30E koji hladi ODLICNO.
Zove se SCHOONER.
11. avgust 2005. u 8:00 pm #32071daniel1988
UčesnikSvaka chast za oc Nitro.
Zar se isplati uzeti hladnjak od 30e? Puno je, moze da se uzme kartica za jednu klasu vishe za te pare i to da se overclockuje.11. avgust 2005. u 8:20 pm #32072Nitro
UčesnikSvaka chast za oc Nitro.
Zar se isplati uzeti hladnjak od 30e? Puno je, moze da se uzme kartica za jednu klasu vishe za te pare i to da se overclockuje.Ne znam, mozda nekome treba bas tih komp pa se isplati.
Ja sam uzeo ThermalTake Giant 3 za 10E i hladi odlicno.11. avgust 2005. u 8:37 pm #32073ostres
UčesnikquoteA što se tiče MSI 6200, 128-bitnu ne mogu da nadjem nigde, da li možda imaš informaciju gde može da se kupi?quote
Imas u MB Softu. Tacna oznaka kartice je
MSI NX6200-TD128 128MB DDR R a cena 92.51.14. avgust 2005. u 2:54 pm #32074goranicus1
UčesnikA šta mislite o Asus 9600 GE? U poređenju sa recimo 9550 GE?
14. avgust 2005. u 4:42 pm #32075daniel1988
UčesnikKupi nVidia graficku karticu ako hoces da je koristis na linuxu. ATI definitivno ne pravi dobre drivere za linux.
Preporuka nVidia 6xxx serija u zavisnosti od para/potreba.24. avgust 2005. u 1:20 am #32076goranicus1
UčesnikKupi nVidia graficku karticu ako hoces da je koristis na linuxu. ATI definitivno ne pravi dobre drivere za linux.
Preporuka nVidia 6xxx serija u zavisnosti od para/potreba.Recimo 6200 GE?
24. avgust 2005. u 7:11 am #32077oko
UčesnikATI radeon 9600. Mandriva 2005LE 64 bita (iz linuxo kluba 4 CD) ima poseban kernel modul za odgovarajuci ATI drajver za Linux. Instalira automatski i bez greske. Ima direct rendering i vise od 3000 mps.
24. avgust 2005. u 10:13 am #32078Maras
UčesnikOdgovoriti sa citatom
ATI radeon 9600. Mandriva 2005LE 64 bita (iz linuxo kluba 4 CD) ima poseban kernel modul za odgovarajuci ATI drajver za Linux. Instalira automatski i bez greske. Ima direct rendering i vise od 3000 mps.I za nvidi-u imas driver i kernel modul.
24. avgust 2005. u 10:48 am #32079Bastard
UčesnikJa bi uzo nv 6600 al samo cistu nv karticu i nista asus,leadtek i td.
Mislim da ima od nekih 13500 dindji na pcberzi -
AutorČlanci
Forum ‘Hardver’ je zaključan za nove teme i odgovore.