Beagle

Napravljene poruke na forumu

Gledanje 51 članaka - 51 do 60 (od 79 ukupno)
  • Autor
    Članci
  • kao odgovor na: Nagrižena jabuka protiv pingvina…. #65913
    Beagle
    Učesnik

    Potpuno si u pravu, apsolutno nishta se ne deshava  :(. Ja postavio pitanje, a niko mi ne odgovara danima, bar neko da kaze ne znam….. :'(

    kao odgovor na: Genius Ergo 525 #65874
    Beagle
    Učesnik

    Zar je mmoguce da mi niko nije odgovorio ceo dan  :'(

    kao odgovor na: totalni pocetnik #65709
    Beagle
    Učesnik

    Najlakse ti je da pocnes sa particionisanjem diska. Koristi paragon ili neki slicni program (naravno za win). Smanji neku particiju, i  napravi nove (ti programi podrzavaju linux fajl sisteme tako da to nece biti problem). Za pocetak, odbar ti je SUSE, PCLOS,(K)ubuntu i sl. Prilikom instalacije, dovoljno je da odaberes particiju i instaler ce sve da obavi sam, cak ne moras ni da podesavas GRUB ili LILO, pa ce ti dual boot raditi bez problema.

    Ako ce ti linux biti trajnije resenje, napravi dve dodatne particije: swap i home. Swap je privremena memorija OS-a (treba da je imash duplo vishe u odnosu na RAM), a u home direktorijum ce se smestati tvoji podaci.

    PS sada se Linux instalira lakshe od Windows-a  🙂

    kao odgovor na: [rešeno] Editovanje fstab-a. #65780
    Beagle
    Učesnik

    Dobro de, RangoXTS  😀

    kao odgovor na: [rešeno] Editovanje fstab-a. #65778
    Beagle
    Učesnik

    Namestio. Hvala Goxy  O0

    kao odgovor na: [rešeno] Editovanje fstab-a. #65777
    Beagle
    Učesnik

    Evo sad cu da probam…. da koristim KDE  🙂

    kao odgovor na: [rešeno] Editovanje fstab-a. #65775
    Beagle
    Učesnik

    Da hocu da muntujem swap. Napravio sam particiju naknadno sa diskdrake-om pa me je to malo zbunilo. Znachi ubacim tu liniju koda, a obrishem onu navedenu ili ne?

    kao odgovor na: Podesavanja za ACTIONTEC usb ADSL modem(80% zavrseno) #57238
    Beagle
    Učesnik

    Evo i ja josh koristim ovaj raspad modem i radi bez problema (vratcu se na kubuntu, pa cu da probam ono shto je napisao Sysctl), oduzilo mi se za rooter  >:(  🙂

    kao odgovor na: Kompajliranje #65142
    Beagle
    Učesnik

    Eventualno možeš i da kompajliraš kao su, tj. da u drugom koraku dodaš sudo ispred make, neće da šteti. I drugo, imaš li g++?

    Nema kompajler, zato nece, skoro je i meni zadavalo takve probleme…

    kao odgovor na: Odg: Podesavanja za ACTIONTEC usb ADSL modem (prakticna primena) #65195
    Beagle
    Učesnik

    ili su ovi u neobee tako napravili da se samo sa win povezuje
    da bi kao ispalo da ovo ne funkcionise  >:D
    eh te prljave igre…

    Ma pitacemo Mela Gibsona shta misli o celoj stvari  :D, reshio sam, uzimam rooter, a ovaj trash modem cu negde da zakopam, chisto da ne dodje do nekog nevinog deteta  🙂
    ipak hvala ti, jer sam puno nauchio o linux-u za ovih nekoliko dana, a znanje mi ne moze niko oteti  O0

Gledanje 51 članaka - 51 do 60 (od 79 ukupno)