Napravljene poruke na forumu
-
AutorČlanci
-
Beagle
UčesnikPotpuno si u pravu, apsolutno nishta se ne deshava :(. Ja postavio pitanje, a niko mi ne odgovara danima, bar neko da kaze ne znam….. :'(
Beagle
UčesnikZar je mmoguce da mi niko nije odgovorio ceo dan :'(
Beagle
UčesnikNajlakse ti je da pocnes sa particionisanjem diska. Koristi paragon ili neki slicni program (naravno za win). Smanji neku particiju, i napravi nove (ti programi podrzavaju linux fajl sisteme tako da to nece biti problem). Za pocetak, odbar ti je SUSE, PCLOS,(K)ubuntu i sl. Prilikom instalacije, dovoljno je da odaberes particiju i instaler ce sve da obavi sam, cak ne moras ni da podesavas GRUB ili LILO, pa ce ti dual boot raditi bez problema.
Ako ce ti linux biti trajnije resenje, napravi dve dodatne particije: swap i home. Swap je privremena memorija OS-a (treba da je imash duplo vishe u odnosu na RAM), a u home direktorijum ce se smestati tvoji podaci.
PS sada se Linux instalira lakshe od Windows-a 🙂
Beagle
UčesnikDobro de, RangoXTS 😀
Beagle
UčesnikNamestio. Hvala Goxy O0
Beagle
UčesnikEvo sad cu da probam…. da koristim KDE 🙂
Beagle
UčesnikDa hocu da muntujem swap. Napravio sam particiju naknadno sa diskdrake-om pa me je to malo zbunilo. Znachi ubacim tu liniju koda, a obrishem onu navedenu ili ne?
4. decembar 2007. u 5:59 pm kao odgovor na: Podesavanja za ACTIONTEC usb ADSL modem(80% zavrseno) #57238Beagle
UčesnikEvo i ja josh koristim ovaj raspad modem i radi bez problema (vratcu se na kubuntu, pa cu da probam ono shto je napisao Sysctl), oduzilo mi se za rooter >:( 🙂
Beagle
UčesnikEventualno možeš i da kompajliraš kao su, tj. da u drugom koraku dodaš sudo ispred make, neće da šteti. I drugo, imaš li g++?
Nema kompajler, zato nece, skoro je i meni zadavalo takve probleme…
23. novembar 2007. u 11:18 pm kao odgovor na: Odg: Podesavanja za ACTIONTEC usb ADSL modem (prakticna primena) #65195Beagle
Učesnikili su ovi u neobee tako napravili da se samo sa win povezuje
da bi kao ispalo da ovo ne funkcionise >:D
eh te prljave igre…Ma pitacemo Mela Gibsona shta misli o celoj stvari :D, reshio sam, uzimam rooter, a ovaj trash modem cu negde da zakopam, chisto da ne dodje do nekog nevinog deteta 🙂
ipak hvala ti, jer sam puno nauchio o linux-u za ovih nekoliko dana, a znanje mi ne moze niko oteti O0 -
AutorČlanci