Početak › Forumi › Linuks › Opšte Linuks diskusije › Video stream? kako da otvorim ovo?? [sređeno]
- This topic has 16 odgovora, 8 glasova, and was last updated 19 years, 7 months ranije by
linuxoid.
-
AutorČlanci
-
1. oktobar 2006. u 7:48 pm #48179
LimitMan
Učesnik[code]
bash-3.00# locate wmvdmod.dll
/usr/lib/codecs/wmvdmod.dll
[/code]Naime … Dolaze u Win32 kodeke koje imate na mplayerovom sajtu (a mislim da ih ima i na xine)
8. oktobar 2006. u 3:45 am #48180Bastard
UčesnikMeni je sad radio na kaffeine.To dok nisam stisnuo settings-player engine-embedded player
Sad nemam vise ni dvd ni dvb ni jos mnoge druge opcije
Nevidim kako da vratim na xine engineMoze da se pokrene xine i iz konzole komandom
xine mms://212.200.190.24/K1lb
Takodje moze i sa mplayer-om ali ja sad nemam instaliran mplayer.Sigurno da moze
Evo ovde stream infomacija na slici

Kako sad da namestim kaffeine da opet koristi xine nemam pojma .Obriso sam conf fajl u /.kde/kaffeine i opet embedded player 🙁
8. oktobar 2006. u 10:52 am #48181Zarko
Učesnik
@risk trebao sam ti na pochetku reci da nemam winshit a, ne da pishesh toliko o tome a meni u stvari treba za linux
ali odbro, mozda nekom zatreba. onu adrsu koju si dao, tamo nema win32 ako si josh budan molim te odgovori shto pre.Na mplayerovom sajtu postoje win32 kodeci samo se ne zovu tako.
Download link: http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/essential-20060611.tar.bz28. oktobar 2006. u 12:10 pm #48182LYb
UčesnikE da stvarno, ima li direktih linkova za high-quality?
EDIT:
Nasao… umesto K1lb i K2lb treba K1bb i K2bb5. novembar 2006. u 10:56 am #48183linuxoid
Učesnikja josh nishta uradio nisam! :'(
upravo skidam kodeke da probam. imam samo zvuk.
ovi kodeci sa mplayer sajta se konfigurishu?
./configure
make
make install
je l’?5. novembar 2006. u 11:36 am #48184linuxoid
Učesnikevo upravo sam ih skinuo. nema kompajliranja. treba da ih turim negde. u readme fajlu mi nudi ove opcije:
1. Put the files contained in this archive in a directory where MPlayer will findthem. The default directory is /usr/local/lib/codecs/ (ja imam dir /usr/local/lib ali ne i “codecs”)? ((prazan je))
2.If you use a prebuilt MPlayer package it will most likely be /usr/lib/codecs
(imam i ovo, ali ne i codecs?)
3.In the past /usr/local/lib/win32 or /usr/lib/win32 was the default directory, (isto imam /usr/lib i prazno?)
shta da radim>?<
imam mandrivu 2006 pa ako je neko to vec uradio u njoj, nek mi objasni5. novembar 2006. u 11:47 am #48185linuxoid
Učesnik+
u software packages installatio (drakrpm)
imam neke pakete tipa:
gstreamer aalib = Gstreamer plugin for Ascii-art output/Plugin for viewing movies in Ascii-art using aalib library.
gstreamer libvisual = GStreamer visualisations plug-in based on libvisual/This plugin makes visualisations based on libvisual available for GStreamer applications.
itd…
da li to ima neke veze? -
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.