Početak › Forumi › Linukso veb sajt › Pričaonica › The majority of Linux users also use Windows
- This topic has 34 odgovora, 14 glasova, and was last updated 18 years ranije by
marelli.
-
AutorČlanci
-
9. jun 2008. u 9:16 am #70647
marelli
UčesnikNije lose da se stavi neko glasanje,da vidimo koliko ima dualboot ili tipleboot …
I sta je od toga sta …. :biggrin:
9. jun 2008. u 10:20 am #70648urosevic
UčesnikJa sam stavio Windows u VirtualBox, a ranije i u VMWare Player, radi testiranja sitnog softvera i čupanja screenova, a sve radi honorarne zarade. Takođe intenzivno na poslu koristim samo Windows, ali mi na pamet ne pada da ozbiljne poslove kojima se bavim i svakodnevni rad baziram na M$ platformi. Čak i UT igram pod pingvinima 😀
9. jun 2008. u 10:50 am #70649Andersen
Učesnik“Ima’ ja” dual boot, windows particiju inace koristim samo za odlaganje filmova i muzike, da mi se ne nagomilavaju u /home :biggrin:
Zasto sam uopste pravio dual boot?
Uglavnom zbog toga sto OpenOffice kod mene radi malo sporije, pa me to nervira, ali od kako sam presao na v.2.4 i to je malo bolje.
Mozda mi padne na pamet da igram nesto, a znamo da se vecina igara pise za win, medjutim, posto i kad igram, igram uglavnom starije igre, a one chak umeju i bolje da rade na wine-u nego na win-u, ni tu vise nema problema. BTW, trenutno mi je aktuelna igra “Rune”, koju opet igram na Slack-u.
U sustini, kad bolje razmislim, win mi uopste ne treba, nekoliko puta u zadnjih par dana sam razmisljao da ga uklonim, ali kao sto rekoh trenutno mi njegova particija sluzi kao “magacin” za muziku i filmove,pa bih i to morao da prebacujem.
Ko zna, ako budem raspolozen za zezanje ovih dana, moze vrlo lako da mu se desi “gparted” ::)9. jun 2008. u 11:08 am #70650marelli
Učesnikqutroboot
Freebsd/Debian/Gentoo/Slackware …. hehehe …. :biggrin:
9. jun 2008. u 12:50 pm #70651kukibl
UčesnikHeh… ja sam Win odavno batalio na svom kompu. Koristim ga u firmi i na fakultetu, ali to je nesto sitno. 🙂 Na mom kompu Vector (do skoro Slack) savrseno odradjuje sve sto meni treba.
Jes’ ti ozbiljan? Alal vera… :biggrin:
9. jun 2008. u 12:58 pm #70652foxbunny
UčesnikKod mene tri masine na kucnom LANu, sve samo Arch 🙂
A na poslu WinXP, naravno. 😛
9. jun 2008. u 1:30 pm #70653paralizer
UčesnikKod mene 2 ARCH 1 CentOS5 i laptop na windowsu XP. Al njega koristi sestra, ja ga koristim samo kada treba da nesto prebacim tako da se ne vazi. 😀
9. jun 2008. u 1:54 pm #70654dens
UčesnikKod kuće Kubuntu daper 64 bitni, a na laptopu…. e tu je najnoviji sledeći set-ap:
windows na jednoj particiji, sve podešeno, sve radi, hrpa alata koje koristim…
na drugoj particiji je kubuntu 8.04, a za potrebe “kompatibilnosti” sa kolegama, imam VirtualBox sa instaliranim WinXP-om, ofis-om…
Ono čemu ne mogu da se načudim je da mi windows&office rade značajno brže u virtuelnoj mašini sa 512 alociranih megabajta, nego na realnom hardveru sa 1GB.
Krajnje rešenje vidim u tome da imam host mašinu na linuksu i virtuelnu mašinu sa XP-om. Jednog momenta će odleteti windows koji radi na hardveru, i ostaće samo onaj virtuelni… čisto da tu i tamo odgovorim posebnim zahtevima, kao što je npr, onlajn benking…. i da i dalje budem kompatibilan sa kolegama, ako se baš mora…
9. jun 2008. u 2:57 pm #70655dukenukem_4d
Učesnikma nek se nosi os koji je jedini na svetu i pritom prepisuje mbr
a kao neko drugi kriv
ja kazem da je ova tema obicna sabotaza
perfidnost nema granica kojim sve urbana gerila pokusava da destabilise
😀9. jun 2008. u 3:04 pm #70656BrokeBody
Učesnikperfidnost nema granica kojim sve urbana gerila pokusava da destabilise
Pa ti si moj idol! 😀 O0
-
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.