Bez namere da bilo koga vredjam, nije to tema za clanak… uopste… stvari se resavaju sa halt/reboot/shutdown/poweroff i to postoji vec vekovima…
Naravno da (verovatno) nije… i tačno je da je to prisutno već veoma dugo… ali ako neko misli, bilo autor bilo uredništvo nekog magazina, da je interesantna frontend aplikacija koja radi ovo ili ono… može tako nešto i da se predloži… a ljudi koji su voljni da nešto napišu na tu ili bilo koju temu i nema previše… mada, ne mora se po svaku cenu nešto pisati….
Meni lično shutdown aplikacija nije interesantna, a i koristim je kad mi je tako nešto potrebno iz konzole…