Početak › Forumi › Prvi put na Linuksu? › psd u linux
- This topic has 15 odgovora, 8 glasova, and was last updated 18 years, 6 months ranije by
Bryce.
-
AutorČlanci
-
30. oktobar 2007. u 7:37 pm #64566
urosevic
UčesnikE pa brate dejanium, alal ti plajvaz kao si ga ubo 😀
Goranče, i aj sam, isto takođe 😉
30. oktobar 2007. u 9:09 pm #64567burga
UčesnikUuu, dejanium, pa ovo je neki petoredni. Čoveče, ovi možda mogu da rade i sa psd-om.
Šta ću kad me mrzi da svaki čas prebacujem na bošnjački, a ne mogu uvek da se setim srpskog izraza :redface:30. oktobar 2007. u 10:46 pm #64568burga
UčesnikBaš čitam novi Full circle, broj 6, gde ima tekst o Pfotošopovim „uguraj-ga“ za Gimp 😉
31. oktobar 2007. u 7:30 am #64569GoranSTX
UčesnikKoliko li jos ima sinonima za plaginove, ugradnike, plugovnike, nagradnike i ostale dodatke?
@urke
zamisli ovakvo offtoPicenje na SK-u? Mislim da bi se tvojim kolegama digla kosa na glavi 🙂
@burga
dosad najelegantniji prevod za plug (ne zemljoradnicki) – in (tj. onaj koji se stalja u unutrasnjost necega)
@dejanium
Premetnjaci? Premetnjaci???31. oktobar 2007. u 8:33 am #64570dejanium
Učesnikhttp://registry.gimp.org/ – registar dodataka za gimp po kategorijama.
a, sada off >:D >:D >:D
@Urke MMIe, 😉
“ore lola sa četiri vola,
ore, ore, pa pogleda gore,
da l je vreme da pušća volove?
dva su tuđa, dva njegova nisu.
pušćaj mile volove čiji su.”ko je gledao crnog gruju II, setice se uvodne spice 😉
@GoranSTX, burgapremetnjaci, ore i premece/obrce 😎
“To je najbolja tehnika oranja jer nema nikakva gubitka u proizvodnoj površini, odnosno najmanje jepraznog hoda traktora. Pri oranju u ravnicu brazde padaju u jednu stranu ). Za to se oranje primenjuju plugovi obrtači ili premetnjaci. Za ravno (glatko) oranje koriste se plugovi obrtač/premetnjacii sa dvostrukim plužnim telima, a tehnika oranja sastoji se u tome što se oni mogu vraćati istim tragom u povratnom smeru prevrtanjem plastice na desnu stranu, pri čemu se racionalizuje utrošak pogonskog goriva, smanjuje potrebno vreme i povećava učinak.”
malo o ratarstvu:
” Počeci poljoprivrede nastali su u vreme “neolitske revolucije” u području plodnog zemljišta na Bliskom istoku oko 9000-8000 godina p.n.e. gajenjem ječma i pšenice, oko 6500 godina p.n.e. u Grčkoj, šire se oko 5500 godina p.n.e. uz Dunav, oko 4500 godina p.n.e. do Nemačke, Holandije i Francuske (uz Sredozemne obale), a oko 4000 godina p.n.e. ratari prelaze u Britaniju. Ukorenjivanjem zasejanog semena počela je kulturna revolucija (gajenje) useva, a ratar je postao stalnosedelac i vlasnik useva u polju.”kakav forum SK-a ??? :p
ovde se razvijaju i neguju razna interesovanja i znanja 😎 kad resimo problem idemo u opstu diskusiju.30. novembar 2007. u 5:00 pm #64571Bryce
UčesnikHe, he. Sve se svodi na Ori Mile al duboko.
-
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.