Početak › Forumi › Linuks distribucije › OpenSuSE › Podesavanje apache,php,mysql SUSE10.2
- This topic has 8 odgovora, 3 glasa, and was last updated 18 years, 5 months ranije by
Barone.
-
AutorČlanci
-
8. decembar 2007. u 1:33 pm #9601
Barone
UčesnikPotrebno mi je da podesim apache,php i mysql..
Otisao sam u YAST i ubacio DVD SUSE 10.2 ,koji mi je instaliran.
Instalirao sam 3 paketa:apache2 (verzija 2.0)
apache2-worker
apache2-example-pagesTrazio je dodatno da instalira,na sta sam pristao i:
libpart1
libpart-util1Polse toga kada sam u pretrazivacu ukucao
http://localhost/
ne pokrece se stranica i pise server not faund.
Da li ima neko detaljnije uputstvo kako podesiti server i okruzenje??
Trazio sam po forumu,i na opensuse.org ,ali precizno nisam dobio uputstvo ::)8. decembar 2007. u 2:43 pm #65677Barone
UčesnikSa ovim uputstvima sam podesio apache i mysql, dok php ne radi…
http://www.novell.com/coolsolutions/feature/595.html
Preciznije pitanje je koje pakete odabrati??9. decembar 2007. u 8:37 am #65678Barone
UčesnikPratio sam uputstvo,i sa novela i ovo suse ,pojavljaju se konflikti..
U pocetku 10-tak a posle oko 30.Navescu primere:keep yast2-pkg-bindings
keep yast2
keep xmlto
delete php4-imap (or do not instal php4-recode)
delete php4-mysql ((or do not instal php4-recode)Kada sam isao na keep a ostalo na ignore,dobio sam sledece UPOZORENJE:
“..Packages have been changed to resolve dependencies ”
i dva pakete su bila crvenom bojom
[glow=red,2,300]net-snmp ,SNMP Deamon ,4,6 MB
rmp ,The RMP package Manager,5,8 MB[/glow]Umesto na continue isao sam na cancel.
I primetio da mi sledece ne radi:
ALT+F2, kao ni taster “Print Screen” i pokretanje programa sa tastaure KSnapshoot.
Sigurno ne radi jos nesto…
I sta sada ??
Kako je moguce da neke biblioteke smetaju yastu ili sistemu.Zasto su tu stavljene.9. decembar 2007. u 9:56 am #65679Anonimni
GostJa ti preporučujem da batališ openSUSE i da instaliraš Debian – nećeš imati tih bezveznih problema tokom instalacije LAMP-a. Ja pretpostavljam i da na Ubuntuu radi kako treba, ali nisam probao.
10. decembar 2007. u 3:30 pm #65680Žarko Mihajlović
UčesnikAl’ mu preporuči – svaka čast. Barone je pitao nešto konkretno, a ne “da li ću imati tih bezveznih problema; molim odgovor od lika koji nije probao“…
Barone-u:
Evo, pročitaj ovaj članak, detaljno je napisano to što si pitao (Članak ispod imaš i uputstvo kako napraviti virtualne domaćine iz Jasta):http://www.serbiandownload.com/sdforum/http://www.linuxo.org/phpBB3/viewtopic.php?p=9727#p9727
10. decembar 2007. u 5:18 pm #65681psy_unix
UčesnikTrebaces malo vise da se potrudis ako hoces to da podesis. Od modula do konfigurisanja itd
Na netu ima nekoliko tona dokumentacije o ovome tako da verujem da ces se snaci .
Postuj kad naletis na probleme O0 O0 O01. januar 2008. u 11:57 am #65682Barone
UčesnikPokusavao sve i nista zbog konflikta biblioteka.To me najvise nervira.Konacno problem resio pomocu LAMPPa O0
2. januar 2008. u 12:57 pm #65683Žarko Mihajlović
UčesnikOdlično 🙂 Hvala što si javio da si uspeo, i kako si uspeo – sigurno će koristiti ostalima koji imaju sličan problem.
2. januar 2008. u 2:20 pm #65684Barone
UčesnikTacnije to je XAMPP za linux.Prvo se pokrece iz konzole,pa tek tada radi da ne bude zabune. O0
-
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.