Početak › Forumi › Linukso veb sajt › Predlozi i pitanja › Odg: Šraf po šraf…
- This topic has 37 odgovora, 8 glasova, and was last updated 19 years ranije by
nowave.
-
AutorČlanci
-
13. avgust 2007. u 12:49 pm #9012
BrokeBody
UčesnikOvaj… Sajt polako počinje da ‘pucka’. 🙂 :-\
Prvo su mnogima prestala da stižu obaveštenja na mail, pa onda kačenja poruke, odveden si na na početnu stranu teme, a ne na tvoju poruku.
A sada, kad ostaviš link ka nekoj temi, odjebe te i ostavi te na početnoj strani foruma. :-\
Admini, makar ovo poslednje da se sredi, molimo Vas. :-\ Ovo poslednje već baš utiče na funkcionalnost foruma.
13. avgust 2007. u 12:57 pm #59534tomaja
Glavni majstorHm, pa ne znam baš…
Upgrade jesam predvideo za koji dan ali svakako pogledajte kako je podešen vaš korisnički nalog – http://www.linuxo.net/component/option,com_smf/Itemid,82/action,profile/
moguće je da pojedine opcije nisu uključene ili nisu adekvatno podešene.Da bi primali obaveštenja o temama iz određenog foruma morate izabrati opciju “OBAVESTI” u željenom forumu kao i pogledati kako je podešeno obaeštavanje u korisničkom profilu (opcija “Obaveštenja i email“)
linux4life
13. avgust 2007. u 1:05 pm #59535BrokeBody
UčesnikHmm… Kad odem na direktan link, onda sve radi.
13. avgust 2007. u 1:08 pm #59536tomaja
Glavni majstorHmm… Kad odem na [url=http://www.linuxo.net/forum]direktan link[/url], onda sve radi.
Moguće je da ima problema sa Joomla-SMF bridge-om oko nekih stvari pa ću pokušati da vidim u čemu je problem.
linux4life
13. avgust 2007. u 1:14 pm #59537BrokeBody
UčesnikHmm… Kad odem na [url=http://www.linuxo.net/forum]direktan link[/url], onda sve radi.
Osim obavestenja na mail :D, mada, jednom mesecno mi mozda stigne po 5-6 obavestenja. Na svu srecu, tu je RSS. 😉
13. avgust 2007. u 1:38 pm #59538marelli
UčesnikDa bre,sve bilo sjebano ovih dana! 🙁
13. avgust 2007. u 3:14 pm #59539tomaja
Glavni majstorDa bre,sve bilo sjebano ovih dana! 🙁
Postoji problem sa mysql serverom na kome se hostuje naš sajt ali na žalost malo možemo da utičemo na to. Dešavaju se prekidi u trajanju od par minuta čak i nekoliko puta na dan. Naravno da to često utiče na rad foruma ako i na korupciju tabela u bazi (naročito smf_sessions tabela) što dovodi do problema u radu foruma. Pokušaću da otklonim te probleme koliko god je moguće.
linux4life
13. avgust 2007. u 6:18 pm #59540dukenukem_4d
Učesnikda li bi koristilo da mi kao korisnici se trudimo da budemo sto manje vremenski
ulogovani? hocu da kazem da se ulogujemo samo kad treba da se posalje post
tj da li bi se te smf tabele se na taj nacin teoretski manje kvarile?
(ovako par dana radim) ili mu na taj nacin vise steti nego sto koristi13. avgust 2007. u 6:38 pm #59541tomaja
Glavni majstorNije to u pitanju, mada veći broj sesija može praviti više štete od koristi. Problemi u radu mysql servera, koji je verovatno preopterećen u određenim delovima dana kada obično dolazi do problema. Dakle, nije problem kod nas. Dolazi do overhead-a u pojedinim tabelema mada to obično ne predstavlja poseban problem, međutim kada aplikacija ne može da izvrši upis u bazu, ili se on prekine onda imamo korumpirane tabele.
linux4life
13. avgust 2007. u 7:39 pm #59542LYb
UčesnikMajku mu, korupcija na sve strane 🙂
-
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.