Nagradno pitanje:
Imam Win2000 Adv.Server + WinXP + ML 10 (sa GRUB loader-om).
Sve je lepo radilo izvesno vreme …
Onda se nakon jednog restarta iz ML nista nije htelo da se podigne: No system disk …
To sam ja sve lepo sredio sa alatima iz XP-a – FixMBR …
Ovi MS glupani se podizu sve u 16 ali …
Mandrake nece. Probao sam da popravim ML ali se skroz zaglupeo i prijavio 17 000 gresaka.
Htedoh da instaliram sve ispocetka ali sada vise ne zeli da se instalira – kaze da ne moze da pronadje datotecni sistem gde bi mogao da se instalira!
Probavao sam sve moguce kombinacije: pravio, brisao resize-ovao ext2 i ext3 particije sa alatima u XP-u i Partition Magic-om, konvertovao primarne u logicke i obrnuto, i ko zna sta jos – i dalje javlja sve isto.
Nagrada je:
a) za tacno resenje – 500g Grand kafe
b) za netacno – poklon 3 cd-a sa instalacijom Mandrake 10
Pozdrav