Moze jedno glupo pitanje na koje nisam nigdje naso odgovor 🙂 Sta tocno dobijem sa ‘powerpackom’ sto ne dobijem sa ‘one’ verzijom i da nemogu skinuti za nju?
Da si pretražio forum, našao bi 😉
Dobiješ sve na jednom mestu: sve multimedijalne kodeke, vlasničke video drajvere (i neke druge koji nisu pod gpl licencom), gomilu vlasničkog softvera, igara – i sve ostalo što imaš i u drugim verzijama 🙂
Repoe je najlakše dodati preko Easy URPMI-ja http://easyurpmi.zarb.org/ , zatim preko mcc-a, ali ko preferira komandnu linju
[code]urpmi.addmedia –distrib ”URL”[/code] npr.
[code]urpmi.addmedia –distrib url=http://ftp.u-picardie.fr/mirror/ftp.mandriva.com/MandrivaLinux/official/2010.1/i586
[/code]
Da si pretražio forum, našao bi 😉
Dobiješ sve na jednom mestu: sve multimedijalne kodeke, [i]vlasničke[/i] video drajvere (i neke druge koji nisu pod gpl licencom), gomilu [i]vlasničkog[/i] softvera, igara – i sve ostalo što imaš i u drugim verzijama 🙂
Sve kodeke dobijem i u one verziji kao i vlasnicke drivere… a sto se tice programa i igra daj neki primjer cega nemam u one verziji. Tvoj odgovor je povrsan ko i svi na koje sam naletio na netu 😉