zasto niko ne voli kmail? 🙁
Zasto mislis da ga niko ne voli? Pa kmail je po meni mnogo bolja aplikacija za cist rad sa e-postom od Evolucije. Evolucija prestavlja paket visoko integrisanih programa za upravljanje licnim podacima, izmedju ostalog i e-postom.
Zbog cega ne koristim Evoluciju i/ili Mozilla Mail:
– Evolucija nema podrsku za Unicode – nema nasih UTF8 slova. Zadnja verzija pod GTK2 bibliotekama ima, ali to je od pre desetak dana. Koristim Slackware i namam nameru da se smaram jurenjem paketa za nju (ko je probao da instalira evoluciju od sorsa, znao bi da treba 10-20 dodatnih paketa ukomponovati).
– Kmail ima daleko bolju podrsku za GnuPG i SMIME (dosta dodataka)
– Odlican pregled poruka, zavisno od stanja (novo, neprocitano, procitano,
odgovoreno, prosledjeno…)
– Fenomenalni filteri. Dnevno primam 200-300 poruka, ne znam sta bih bez njih. Evolucija ima filtere (Mozilla i bolje od Evolucije, sa prepoznavanjem spama), ali i dalje mi ne odgovaraju. Moguce stvar ukusa.
– Bolje generisanje potpisa… 😛
Moj glas definitivno ide za Kmail. 🙂