Početak › Forumi › Linukso veb sajt › Pričaonica › Intel kažnjen sa milijardu EVRA
- This topic has 5 odgovora, 5 glasova, and was last updated 17 years, 3 months ranije by
LimitMan.
-
AutorČlanci
-
15. maj 2009. u 8:17 am #11115
dukenukem_4d
Učesnikok kako ide brojanka: milon ,milijarda ,bilion, bilijarda … google ? 😀 😀
Kompanija Intel, najveći svetski proizvođač procesora, „pogođena“ je rekordnom kaznom od 1,06 milijardi evra, koju joj je izrekla Evropska komisija, zbog zloupotrebe dominantne tržišne pozicije i nedozvoljene poslovne prakse podsticanja proizvođača da kupuju njene proizvode.
Izvor: Mikro
To je jedna od najvećih kazni koju je izrekla Evropska komisija i prevazilazi kaznu svojevremeno „odrezanu“ Microsoftu (zbirno oko milijardu evra) i prošlogodišnju kaznu od 896 miliona evra, koju je zbog nameštanja cena morao da plati [color=blue]proizvođač stakla, kompanija Saint-Gobain. [/color]Međutim, izrečena kazna nije ni blizu maksimalne kazne koju Evropska komisija ima pravo da izrekne. Najveća dozvoljena kazna je ograničena na deset procenata godišnjeg globalnog prometa kompanije. S obzirom na to da je Intel 2008. godine prijavio promet od 37,6 milijardi dolara, mogao je da bude kažnjen sa blizu četiri milijarde dolara.
……………..http://www.b92.net/tehnopolis/aktuelno.php?yyyy=2009&mm=05&nav_id=360457
i staklari izgleda počeli da se uče od windowsa – ova kompanija što je za pravo staklo
isto takođe kažnjena ???15. maj 2009. u 9:37 pm #78697Oko_sa_Bagdale
UčesnikJa se nebi tome puno radovao. Tu kaznu cete platiti vi koji kupujete racunare
i cipove po Evropi. Nemoj posle da mi kukate kako placate 2 puta vise
za isti cip koji ja placam. Dok god Evropljani ne sednu i ne naprave bolji cip od
Amera morace da se naviknu na business methods Harvard school of economics.
Cinjenica je da ni posle 30 godina od masovne upotrebe micro kompjutera koja
je sahranila big iron, workstations i vise manje sav ne commodity hardware jedine
dve firme koje su u igri Intel i AMD dolaze iz Kalifornije. Cinjenica je takodje da na server marketu posle 100 milijadi dolara ulaganja od strane Japanske vlade americke kompanije (IBM, HP, DeLL i Oracle/SUN) drze 85% marketa. Od ostalih 15%
Fujitsu drzi 5% iako u svoje severe ugradjuje SUN-ove sparc processor-e i nema
research and development odelenje.15. maj 2009. u 10:51 pm #78698dukenukem_4d
Učesnikpaaa… mi… još uvek… nismo u evropi…. 😀 😀 😀 😀 ( na sreću ??? )
Amera morace da se naviknu na business methods Harvard school of economics
……. Presumably, he’s aware of Dr. E.F. Schumacher’s
concept of limited resources or, …. :-O0
16. maj 2009. u 3:23 am #78699kosmi
UčesnikMeni samo žao što napustih ovaj forum, pa ne mogu i “Oko_bič_Božji – u nonsens mi verujemo”, da stavim u potpis… ::)
Al nek se društvance širi, lepo je to po njih O0.
16. maj 2009. u 5:42 am #78700paralizer
UčesnikI onako zadnjih 4 godina koristim samo AMD…
16. maj 2009. u 12:15 pm #78701LimitMan
UčesnikAli ne vidim svrhu kazne … Kazna treba da ima efekta da se to ne ponovi …
Oni su ih kaznili sa milijardu evra, ovi su u tom monopolu zaradili 10 milijardi evra (lupam broj) i opet su u zaradi 9 milijardi. Da nisu radili tako kako jesu imali bi zaradu svega 5 milijardi tako da im je bolje ovako … Ova kazna je samo “mazanje ociju” kako sve radi savrseno 😉 -
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.