Početak › Forumi › Linuks distribucije › Ubuntu,Mint,… › GRUB loading stage 1.5, Error 17 Pomoć!!!
- This topic has 8 odgovora, 4 glasa, and was last updated 17 years, 8 months ranije by
Lord_WereWolf.
-
AutorČlanci
-
22. oktobar 2008. u 3:46 pm #10472
Lord_WereWolf
UčesnikNedavno sam instalirao linux ubuntu 8, ali ga nisam koristio jer sam na istom hardu ali na 2. particiji imam Win XP, danas sam formatirao particiju gde je bio linux pomocu Norton Partition Magic 8
ali posle restartovanja pojavio mi se tekstGRUB loading stage 1.5, please wait…
Error 17sad nece da mi bootuje particiju gde je XP
onda sam pomocu drugog harda gde imam instaliran XP formatirao jos jednom particiju gde je bio linux, polse toga sam particiju gde je bio linux i tu gde je XP spojio u jednu
ali i dalje se to pojavljujekako to da popravim? hitno mi treba pomoc
22. oktobar 2008. u 4:22 pm #73264atomic
UčesnikPa čekaj, ako si formatirao i tu particiju gde je XP, onda ga moraš ponovo instalirati. 😮 Ako sam te pogrešno razumeo, i nisi obrisao XP, onda butuj XP sa cd-a i idi na repair, odnosno stisnes “R”. Onda kucaj “fixboot”, pa zatim “fixmbr”
22. oktobar 2008. u 4:35 pm #73265Lord_WereWolf
Učesniknisam formatirao tu praticiju gde je XP vec tu gde je Linux a onda sam spojio particiju od linuxa sa praticijom gde je XP
bootovao sam i stavio na repair i nisam znao sta da kucam
ok probacu to pa cu da vidim dal cu uspeti22. oktobar 2008. u 5:26 pm #73266Lord_WereWolf
Učesniksad pokazuje
error 2222. oktobar 2008. u 5:44 pm #73267atomic
UčesnikNisam siguran da li je ispravan redosled komandi. Probaj da ih obrneš. A možda je potrebno ovako: fixmbr C: pa fixboot C:
Posle ukucaj: bootcfg22. oktobar 2008. u 6:07 pm #73268dukenukem_4d
Učesnikhttp://www.supergrubdisk.org/wiki/UninstallGRUB
da li može da proba sa super grub diskom?
(ko je koristio njega ,ako zna da li ovako nekako funkcioniše ? )22. oktobar 2008. u 6:11 pm #73269Lord_WereWolf
Učesnikkoliko sam ja skontao da to c: ne treba jer na pocetku biram particiju na kojoj to hocu da uradim
probacu da obrnem komande
probacu i sa SGD-om
22. oktobar 2008. u 6:36 pm #73270DeadRinger
Učesnik@Lord_WereWolf, pored tri mogućnosti super-grub, install CD za Windows ja koristim najbržu, uslov je da imaš floppy drajv. Ima i četvrta ali se radi iz Linux-a i to pre nego što zaglavi grub.
skineš boot98se.exe i sa dva klika na njega nareže se floppy, ubaciš floppy, restartuješ i kada se pojavi promp A:>fdisk /mbr izvadiš floppy i ponovo restart i leti pravo u Windows
http://www.4shared.com/file/34704445/aa529f3d/boot98se.html22. oktobar 2008. u 6:59 pm #73271Lord_WereWolf
Učesnikpopravio sam
pisu se ovim redom:
fixmbr
fixboot
bootcfg /default (da bi sve vratio kako treba)hvala svim na pomoci!!!
-
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.