Početak › Forumi › Linuks › Linuks literatura › Gdje???????
- This topic has 18 odgovora, 12 glasova, and was last updated 22 years, 1 month ranije by
Anonimni.
-
AutorČlanci
-
23. decembar 2003. u 3:34 am #13314
nVideo
UčesnikTesko je ako zelim kvalitetno da pokrijem sve celine. Mozda bi moglo 400 strana, zavisno od stampe.
Zavisno od stampe ti vidi da to bude 400. Manja cena veci tiraz i na kraju veca prodaja!
23. decembar 2003. u 5:37 am #13315ZivicAleksandar
UčesnikKoliko samo stranica knjige, primera, vezbi i uputstava moze da stane na neku live distribuciju 700MB, a da cela bude na srpskom, mozes da ucis, vezbas, konektujes se, i na kraju dodjes do toga da celu tu distribuciju prebacis sam samcijat na HDD i vec si napravio toliki koraka kroz Linux da ne mozes da zamislis, jedina prednost papira je sto te mozda oci manje bole, a mozes i da citas u prevozu.
24. decembar 2003. u 1:26 pm #13316playahater
UčesnikPozdrav!!
Skoro sam instalirao Mandrake 9.1, pa bi meni bash lepo legla neka knjishka za pochetnike, …… ali…ako moze neki link za download u “.doc” ili “.pdf” formatu……ako moze 😉 !!!???? To bi bash bilo LEPO 😆 !!
26. decembar 2003. u 7:05 pm #13317ZivicAleksandar
UčesnikProbaj da vidis linkove sa Home page ovog sajta, biraj Hrvate i Bosance, imaju puno toga na svojim sajtovima pod HowTo, prevodi itd.
18. februar 2004. u 3:16 pm #13318velisa
Učesnikhttp://pingvin.carnet.hr
meni jeste7. mart 2004. u 8:06 pm #13319Sioux
UčesnikTesko je ako zelim kvalitetno da pokrijem sve celine. Mozda bi moglo 400 strana, zavisno od stampe.
mozda bi mogao da je podelis na nekoliko celina pr: TCP IP protokoli na Linux platformi kao posebna kjiga
7. mart 2004. u 11:15 pm #13320popeye
Glavni majstorPoceo sam da radim na knjizi, bez racunanja obima i cene. Zelim da je zavrsim, onda cu videti sta ce biti.
13. maj 2004. u 11:35 pm #13321uskmarko
UčesnikNamenjena je pocetnicima koji se prvi put srecu sa Linux okruzenjem. Znaci rad u Gnome/KDE okruzenju + osnove konzole. Cilj je da se sto siri krug ljudi upozna sa Linuxom, da im se pokaze da nije komplikovan kao sto se prica, te da za svakodnevni rad ne mora biti komplikovaniji od Windowsa. Takodje je cilj da bude sto pristupacnija (180 din.) i uspelo se zahvaljujuci sponzorstvu EUnet-a.
Planirao sam i knjigu o administraciji Linuxa, no to je jos uvek ideja. Ne znam da li da radim jednu knjigu (priblizno 500-600 strana) cija bi cena bila min. 1500 din. (time i manji tiraz) ili da se razbije na vise knjiga – po celinama (Instalacija i osnove, skoljke, jezgro, systemV, OpenSSH i OpenSSL, Apache…).
Vredi li ta knjiga za pocetnike (u Linuxu, da se razumemo) za Mandrake 10? Treba mi da naucim da bez problema instaliram programe, drajvere i slicne stvari koje su u windowsu uradjene mnogo bolje, ako se sme primetiti….
14. maj 2004. u 12:00 am #13322Anonimni
GostKnjiga je bas za tebe
-
AutorČlanci
Moraš biti prijavljen da bi postavio komentar u ovoj temi.